Şans Noktası Burçlarda

ŞANS NOKTASI BURÇLARI NASIL ETKİLER

İngilizce ‘de Part of Fortune adıyla bilinen şans noktası en sık kullanılan Arap noktalarından biridir. Şans noktasının bulunduğu ev ve burç şansı, parayı, bolluğu nasıl ve nerede yakalayacağımızı gösterir. Bu Arap noktasının açı yaptığı gezegenler de çok önemlidir. Şans notası bize kişinin bedeni, kısmeti, gücü, yaşamı, şöhreti, maddi geliri hakkında bilgi verir.

Gündüz doğanlarda şans noktası şöyle hesaplanır : Şans Noktası= Yükselen Derecesi + Ay Derecesi – Güneş Derecesidir. Gece doğanlarda ise : Şans Noktası= Yükselen Derecesi + Güneş Derecesi – Ay Derecesi şeklindedir. Arap noktasını hesaplarken 0 derece ile 360 derece Zodyak derecesi hesaba katılır.

Gündüz doğan birisinin yükseleni 15 derece boğa , Ay’ı 5 derece Aslan ve Güneşi 21 derece İkizler ise şans noktası şöyle hesaplanır. Şans Noktası= 45+125=170- 81=89 olur. Bu da bize 29 derece Yengeç’i verir.

İyicil gezegenlerle kavuşumdaysa mesela Terazi burcundaki şans noktası Venüs Terazi ile kavuşuyorsa çok iyi bir konumdadır. Kötücül gezegenlerle kavuşuyorsa pek etkisi olmaz. Jüpiter ve Venüs ile açıları da olumludur. Satürn ve Mars’ın yönettiği burçlarda çok iyi çalışmaz. Venüs ve Jüpiter’in yönettiği burçlarda çok şanslıdır. Güneş ve Ay ile de etkisi fena değildir.

ŞANS NOKTASI KOÇ BURCUNDA
Şans noktası Koç burcunda olduğu zaman kişi kendi şansını kendisi yaratır. Kişi kendi gücünü ve girişimci yeteneklerini kullanarak hayatta bir yere gelmeye çalışır. Koç inisiyatif almalı ve işini şansa bırakmak yerine yaptığı işin üstüne gitmelidir. Yoksa sahip olduğu şans yok olur gider. Ayrıca kendi işini yaptığı ve otoritesini, liderliğini sergileyebildiği işlerde çok başarılı olur.

ŞANS NOKTASI BOĞA BURCUNDA
Kişi para, finans, toprak, sanat ve maddi kazanç konusunda çok şanslıdır. Para, biriktirme, konfor ve kendini garantiye alma konusunda iyidir. Hayatında barışı ve huzuru arar. Maddi güvenceye sahip olduğunda kendini mutlu hisseder. Ekonomik olarak kendini güvence altına alamadığı zaman şansını yitirir. Haritadaki yerleşime göre rahat ve kazanç dolu bir yaşama sahip olabilir.

ŞANS NOKTASI İKİZLER BURCUNDA
Kişi entelektüel özelliklerine, zekasına ve iletişim becerilerine güvenerek hayattaki şansını yakalayabilir. İletişim kurabildiği ve kendini ifade edebildiği sürece kendini mutlu hisseder. Kardeşleri ve yakın çevresi konusunda şanslı biridir. Bu insanlar için zihinsel doyuma ulaşmak ve fikirlerini paylaşmak çok önemlidir. İletişim becerilerini kullanabildiği ve bilgisi ile iş yaptığı her alanda kendi şansını yakalayabilir. Sosyal medya alanında başarıyı yakalayabilir.

ŞANS NOKTASI YENGEÇ BURCUNDA
Şans noktası Yengeç burcunda olduğu zaman kişi duygularını gösterebileceği, diğerlerine bakabileceği alanlarda şanslıdır. Ayrıca kendini evinde hissedebileceği otelcilik sektöründe yada gıda sektöründe başarılı olabilir. Kişinin ailesi ve hayatındaki kadınlar ona başarı yolunda destek olabilir. Ailesi ve güvende olmak kişi için son derece önemlidir. Ev ve gayrimenkul alanında başarılıdır.

ŞANS NOKTASI ASLAN BURCUNDA
Kişi kendini gösterebileceği, yeteneklerini sergileyebileceği alanlarda şanslıdır. Takdir edildiğinde, övüldüğünde mutlu olur. Kendi yaratıcı yanını sergileyebildiği ve karakterini gösterebildiği zaman şans ona gelecektir. Sahnede olmaktan büyük mutluluk duyar. Kişi eğlence sektöründe çalışabilir, oyuncu olabilir yada hobilerinden para kazabilir. Alkışları toplayabileceği sanat dallarında başarılı olabilir ve şansı yakalayabilir.

ŞANS NOKTASI BAŞAK BURCUNDA
Başak burcu kendi rutinini oluşturduğunda, kendine ait bir düzen kurduğu zaman kendini rahat hisseder. Sağlıklarına, aldıkları ilaçlara, diyetlerine önem veren insanlardır. Sorumluluk sahibi insanlardır ve işleri konusunda titiz davranırlar. Kişi sağlık sektöründe çalışarak doktor, hemşire olabilir yada öğretmenlik yapabilir. Ayrıca el becerisi gerektiren işler yapabilir ve araştırmacı olabilir. Kişi sorumluluk alıp üretken olabildiğinde şans ona gelir.

ŞANS NOKTASI TERAZİ BURCUNDA
Şans noktası Terazi burcunda olduğu zaman kişi aşk ilişkilerinde, ortaklıklarında ve evlilik konusunda şanslı olabilir. Huzuru bulduğu ve hoşlandığı yerlerde kendini iyi hissedecektir. Eşten ve ortaklık kurduğu ilişkilerden fayda sağlayabilir. Sosyal ilişkiler konusunda yeteneklidir. Kişi hukuk, modadan, danışmanlıktan, politikadan, sanattan, evlilik ve ortaklıklardan yana şanslı olabilir ve kazanç sağlayabilir.

ŞANS NOKTASI AKREP BURCUNDA
Kişi yaşamında değişip dönüşerek ve farkındalık kazanarak hayatta aradığı şansı yakalayabilir. Kişi cinsellik konusunda tutkuludur ve derin bir ruhsallığa sahiptir. Kişiye miras kalabilir yada başkalarının paralarını değerlendirmede çok iyidir. Gizemli olana çekilen bir kişiliği vardır. Sırları ortaya çıkardığında ve araştırmacı yanını ortaya koyduğunda başarıyı yakalayabilir. İnsan doğasını anlama konusunda çok iyidir. Bu yüzden psikoloji ve dedektiflik başta olmak üzere tıp, operatörlük, metafizik. bankacılık, okült gibi konularda başarıyı ve şansı yakalayabilir.

ŞANS NOKTASI YAY BURCUNDA
Yay burcu yüksek öğrenim konusunda ve yurt dışı ile bağlantılı işlerde şanslı olabilir. Farklı yerleri, insanları, kültürleri ve fikirleri keşfetmesi ona yaşamda birçok fırsat getirecektir. Yüksek öğrenim zamanında yada yurt dışında tanıştığı kişiler kişiye şans getirebilir. Medya, akademisyenlik, yayıncılık alanlarında, yurt dışından, yabancılardan, dinden, hukuktan, yazarlıktan yana şanslı olabilir ve kazanç sağlayabilir.

ŞANS NOKTASI OĞLAK BURCUNDA
Şans noktası Oğlak burcunda olduğu zaman kişi kendi şansını kendisi yaratır. Düzenli bir ortamda kendi azmi ile kendi başarısını yaratır. Kişi burada aile büyüklerinden ve otoriter insanlardan destek görebilir. Toplumsal alanda güç ve otorite sahibi olabilir. Sorumluluklarının farkında olup başarı için emek sarf ettikçe zamanla başarıyı yakalayabilir. İnşaat sektörü dahil olmak üzere kişi el attığı her işte başarıyı yakalayabilir.

ŞANS NOKTASI KOVA BURCUNDA
Kişi özgürce davranabildiği ve bireyselliğini ortaya koyduğunda şansı ve başarıyı yakalayabilir. Kişi fikirlerini özgürce dile getirebildiği sürece kendini mutlu hisseder. Grup çalışmalarında, yardım kuruluşlarında ve toplumsal çalışmalarda yer alarak birçok fırsat yakalayabilir. Zekasını, orijinalliğini, farklı kişiliğini ön plana koyarak kendini iyi hisseder. Kişi sosyal çevresi, grup çalışmaları ve arkadaşları aracılığıyla başarılı olma fırsatını yakalayabilir. Grup çalışmalarında tanıştığı kişilerden fayda sağlayabilir. Elektronik, bilim, teknoloji alanlarında başarıyı yakalayabilir.

ŞANS NOKTASI BALIK BURCUNDA
Kişi burada Allah’a güvenir ve onun verdiklerini kabullenerek kendini mutlu ve huzurlu hisseder. Yardıma muhtaç olanlara yardım ettiğinde ve iç sesini dinlemeyi öğrendiği zaman kişi şansı ve başarıyı yakalayacaktır. Kişi gizli düşmanlarından kendini koruyabilir. Sanki ilahi bir güç tarafından korunmaktadır. Hayal gücünü ve yaratıcılığını kullanabileceği alanlardan, sinemadan, sanattan, kimya sektöründen, su ile ilgili işlerden, sağlık sektöründen, sezgilerini kullanabileceği alanlarda ve kamusal işlerden maddi kazanç sağlayabilir.