BURCUNUZA GÖRE RUH HAYVANINIZ NEDİR?

Burçların zodyakta kendine has özellikleri vardır. Doğadaki hayvanlarla bu kişilik özelliklerini paylaşırlar. Ortak kişilik özelliklerine sahip olduğumuz bu canlılar bizim ruh hayvanlarımızdır. Ben de yazımda burçların ruh hayvanlarını sizin için yazdım.

1- KOÇ BURCU / KAPLAN
Koç burcu insanları son derece enerjik ve güçlüdür. Bağımsız bir ruha sahip olan bu insanlar her an meydan okumaya ve savaşmaya hazırdırlar. Tıpkı ruh hayvanları kaplan gibi. Takım çalışmasına uygun olmayan bu insanlar bir kaplan gibi tek tabanca takılır. Yönlendirilmekten ve emir verilmesinden nefret ederler. Kendi yollarında ilerlemek onlar için son derece önemlidir. Onlar bir kaplanın gücüne, boyun eğmez karakterine ve özgür ruhuna sahiptir.

2- BOĞA BURCU / AYI
Boğa burcu insanları son derece güçlü, sabırlı, kararlı ve istikrarlı bir kişiliğe sahiptirler. Bir boğayı kolay kolay sinirlendiremezsiniz. Ama sabırları taştığında ise öfkeleri çok sert olur ve kolay dinmez. Harekete geçmeleri gerektiğinde ise ağırkanlı ve yavaştırlar. Ayrıca rahatlarına düşkündürler. Biraz tembel olan boğalar boğazlarına da düşkündürler. Bütün bu özellikler nedeniyle bu burcun insanlarının ruh hayvanı bir ayıdır.

3- İKİZLER BURCU / FARE
İkizler burcu olanlar son derece zeki ve kurnazdır. Bir o kadar da oyunbaz olan bu insanlar diğer insanlar ile vakit geçirmekten ve sosyalleşmekten zevk alır. Çok hareketlidirler ve yerlerinde durmak nedir bilmezler. Meraklı ve sevimli kişilikleri ile kendilerini insanlara sevdirmeyi bilirler. Bütün bu özelliklerden dolayı da İkizler burcunun ruh hayvanı bir faredir.

4- YENGEÇ BURCU / GEYİK
Yengeç burcu insanları son derece şefkatli ve anaç bir kişiliğe sahiptirler. Ailelerine, evlerine ve çocuklarına bağlı insanlardır. Sevdiklerini koruyup kollarlar ve her zaman onların yanında olurlar. Geyikler tıpkı yengeçler gibi bölgelerine bağlıdır. Ayrıca yavrularıyla da aralarında çok güçlü bir bağ vardır. Onlara şefkatle ve ilgiyle yaklaşırlar. Dışarıdan ne kadar sert ve heybetli görünseler de aslında oldukça hassas ve ürkektirler.

5- ASLAN BURCU / ASLAN
Aslan burcu olanlar cesur, enerji dolu ve özgüvenlidirler. Burçlarının yöneticisi olan Güneş gibi parlarlar. Yönetmekten ve liderlik yapmaktan büyük bir mutluluk duyarlar. İnsanların onlara hayranlıkla bakmasını ve onları övmesini isterler. Tıpkı aslan burcu insanları gibi aslanlar da heybetli, cesur ve güçlüdür. Bu insanlar da aslanlar gibi lider olarak kimliklerini ortaya koymaya isteklidirler.

6- BAŞAK BURCU / KARINCA
Başak burcu insanları zeki, detaycı, mütevazi ve beceriklidir. Ayrıca organizasyon yapma konusunda da son derece başarılıdırlar. Dakiktirler ve bir işi planlı, programlı bir şekilde hallederler. Başak burcu olanlar çok da çalışkandır. Zaten bu burcun yönettiği 6. ev köleler evi olarak da bilinir. Karıncalarda tıpkı Başak burçları gibi çalışkan, becerikli ve fedakardır. Ayrıca karıncalar iş bölümü konusunda da çok iyidirler.

7- TERAZİ BURCU / KURT
Terazi burcu insanları diğerleriyle iş birliği yapma konusunda oldukça başarılıdır. Bir işe başlarken ortaklarıyla harekete geçmeyi tercih eder. Ayrıca diplomasi konusunda da çok iyidir. Bu insanlar istedikleri takdirde düşmanlarının kalbini bile fethedebilir. Oldukça zekidirler ve ne söylenmesi gerektiğini iyi bilirler. Kurtlar da Terazi burcu insanları gibi kurnaz, zekidir. Ayrıca kurtlar sürüler halinde yaşarlar ve avlanırlar. Bu özellikleri de onları Terazi burcunun ruh hayvanı yapar.

8- AKREP BURCU / YILAN
Akrep burcu olanlar gizemli, çekici ve irade sahibidirler. Attıkları adımları büyük bir gizlilik içinde gerçekleştirirler. Biri onlara zarar verdiğinde ya da ihanet ettiğinde bunu asla affetmezler ve gereken karşılığı verirler. Hayatları boyunca birçok değişimden ve dönüşümden geçerler. Tıpkı ruh hayvanları yılan gibi. Yılanlar da gizemli, tehdit edildiklerinde tehlikeli ve büyüleyici yaratıklardır. Yılanın sembollerinden biri de değişim ve dönüşümdür.

9- YAY BURCU / AT
Yaylar için yeni yerler görmek ve yeni insanlar tanımak, yeni kültürleri keşfetmek çok önemlidir. Hareketli, iyimser ve neşeli bir kişilikleri vardır. Bağımsızlıklarını ve özgürlüklerini kaybetmeyi asla istemezler. Asil ve zeki bir yapıları vardır. Atlar da tıpkı Yaylar gibi hareketli, zeki ve asil yaratıklardır. Özgürce koşmak ve hareket halinde olmak atlar için de çok önemlidir.

10- OĞLAK BURCU / KAPLUMBAĞA
Oğlak burcu sabırlı ve hırslı insanların burcudur. Başarı ve statü sahibi olmak isteyen bu insanlar başarının kolay yollardan geçmediğini çok iyi bilir. Amaçlarına ulaşmak için yavaş da olsa azimle ve büyük bir kararlılıkla ilerler. Yollarından dönmezler ve bu konuda fazlasıyla dayanıklı insanlardır. Sahip olduğu bu özellikler de onları kaplumbağa ile ruh eşi yapar. Tıpkı hikayede olduğu gibi azimli ve kararlı kaplumbağa tavşanın hakkından gelir.

11- KOVA BURCU / SU SAMURU
Kova burcu arkadaş canlısı, zeki ve esprili insanlardır. Arkadaşlığa ve arkadaşlarına önem verirler. Ayrıca bu insanların parlak ve güçlü bir zekaları vardır. Su samurları da Kova burcu insanları gibi dost canlısı ve cana yakındır. Bu hayvanlar aynı zamanda alet kullanma becerisine sahip olan nadir canlılardandır. Bu yüzden çok zeki olduklarını da söyleyebiliriz.

12- BALIK BURCU / HERMİT YENGECİ
Balık burcu olanlar cana yakın ve şefkatlidir. Onlar sıcakkanlı, merhametli ve hassas bir doğaya sahiptirler. Kendilerinden önce diğer insanların iyiliğini düşünürler. Bu da onların bazen savunmasız kalmasına ve kurban durumuna düşmesine neden olur. Hermit yengeçleri de Balık burcu insanları gibi hassas ve savunmasız canlılardır. Ayrıca hermit yengeçleri kendilerinden önce diğer yengeçleri düşünecek kadar da şefkat dolu ve fedakardır. Bu yüzden bu burcun ruh hayvanı hermit yengecidir.