ASTROLOJİDE 6. EV KONUMU VE SAĞLIĞIMIZ

Bu ev astrolojide iş arkadaşlarımızı, çalışma koşullarımızı ve çalıştığımız yeri anlattığı gibi sağlığımızın nasıl olacağını da belirler. 6. evde hangi gezegenlerin olduğu, bu evi kesen burç, gezegenlerin yaptığı açılar sağlık kalitemizi etkiler ya da sağlık problemlerini tetikler. Ben de yazımda bu eve yerleşen gezegenlerin ve burçların sağlığımızı nasıl etkilediğini yazacağım.

1- 6. EVDE KOÇ : Bu insanlar fiziksel sağlıklarına ve görünümlerine önem verirler. Bu yüzden de spor yapmakla uğraşırlar. Genelde bünyeleri sağlamdır ve sık hastalanmazlar. Ancak yine de yatkın oldukları bazı hastalıklar var. Öncelikle strese, yüksek tansiyona, baş ağrısına ve ateşe karşı son derece hassastırlar. Bu yerleşime sahip kişilerin sık sık başı ağrıyabilir, ateşleri yükselebilir. Migren ağrısından muzdarip olabilirler.

Bu konum yüzle ilgili sorunlara ve yüz nevraljisine sık rastlanan bir konumdur. Baş bölgeleri hassas olduğu için aynı zamanda kafatası, şah damarı ve baş bölgesinde rahatsızlıklar da görülebilir. Ayrıca adele rahatsızlıkları ve yaşın ilerlemesi ile de yüksek tansiyon baş gösterebilir.

Bu kişilerin tez canlılıkları ve sabırsız doğaları yüzünden başlarında ve yüzlerinde yaralanmalar görülebilir. Adrenalin bezleri fazla çalışır. Bununla birlikte karşıt burçları olan Terazi burcundan aldıkları zıt etki ile böbrek ve bel bölgesinde sorunlar yaşayabilirler.

Ayrıca bu yerleşime sahip olanlar hastalanmaktan ve yatağa çakılıp kalmaktan nefret ederler. Sabırsız kişilikleri yüzünden tam olarak iyileşmeden ayağa kalkarlar.

2- 6. EVDE BOĞA : Genellikle Boğa burcu insanlarının çok güçlü bir bünyeleri vardır. Yaşayabilecekleri sağlık sorunlarına gelecek olursak, öncelikle boyun, ense ve boğaz bölgeleri oldukça hassastır. Aşırı ve düzensiz yemek yedikleri için kilo almaya yatkındırlar. Soğuk algınlığı, astım, anjin, boyun fıtığı, diyabet ve tansiyon gibi rahatsızlıkları yaşamaları olasıdır. Ayrıca kişi ses telleri, yutakları, bademcikleri, tiroid bezleri ve kulaklarıyla ilgili rahatsızlıklarla yüzleşebilir.

Karşıt burcu Akrep’ten gelen zıt etki ile boşaltım sistemleri, cinsel organları ve salgı bezleri hassas bir yapıya sahip olabilir. Kadınlarda yumurtalık ve rahim ile ilgili rahatsızlıklar görülürken erkeklerde prostat sorunları yaşanabilir.

3- 6. EVDE İKİZLER : Bu kişilerin kolları, elleri, omuzları ve sinir sistemleri çok hassastır. Kişinin omuzları ve kolları ağrıyabilir ve parmakları ile ilgili problemler yaşayabilir. Köprücük kemiklerini ve kollarını kırabilirler. Akciğerleri hassastır ve zatürreye, bronşite yakalanabilirler. Zayıf bir bünyeleri vardır ve vücut dirençleri azdır. Yorgun ve halsiz düşebilirler. Bu yüzden yeterince dinlendiklerinden emin olmalılar.

Ayrıca sindirim sistemleri iyi çalıştığı için kilo almak da onlar için zordur. Diğer yandan bu insanların kekemelik ile ilgili bir sorunları olabilir. Karşıt burçları Yay’dan aldıkları zıt etki ile romatizma, bacak ve kalça ile ilgili siyatik ağrıları ve karaciğer hassasiyeti görülebilir.

4- 6. EVDE YENGEÇ : Bu kişiler mide ve sindirim sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirler. Hazımsızlık ve kabızlık baş gösterebilir. Kilo almaya ve şişmanlığa yatkın bir yapıları vardır. Ülser ve gastrit gibi rahatsızlıklara yakalanabilirler. Genetik rahatsızlıklar yaşayabilirler. Onikiparmak bağırsağı, göğüsler ve süt bezleri ile ilgili sorunları olabilir.

Duygusal çöküntüler ve stres bağışıklık sistemlerini zayıflatır. Duygusal yapıları sağlıklarını etkiler. Bundan dolayı strese ve bunalıma girmemeliler ve rahat olmalıdırlar. Karşıt burçları Oğlak’tan aldıkları zıt etki ile iskelet sistemleri, dişleri, eklemleri ve derileri çok hassas olabilir.

5- 6. EVDE ASLAN : Aslanlar güçlü bir bünyeye sahiptir ve hastalıklara karşı oldukça dayanıklıdırlar. Bu yüzden çabuk iyileşip ayağa kalkarlar. Hasta oldukları zaman çevrelerindeki insanlardan ilgi beklerler. Kalp sorunlarına ve çarpıntıya yatkındırlar. Sırt bölgeleri ve kalpleri hassastır. Kalp krizi yaşamaları olasıdır. İlerleyen yaşlarda kilo almaya yatkın olmaları da kalp krizi riskini arttırır.

Mikrobik hastalıklara yatkınlıkları vardır. Omurga ve bel rahatsızlıkları, adele ve sırt ağrıları yaşayabilirler. Karşıt burçları Kova’dan aldıkları zıt etki ile bacak ağrıları, dolaşım sistemi rahatsızlıkları ve bacağın alt kısmında, baldırlarda hassasiyet görülebilir. Sağlıklarını korumaları için morallerini yüksek tutmaları, dengeli bir yaşam sürmeleri ve dinlenmeleri çok önemlidir.

6- 6. EVDE BAŞAK : Hastalıklar söz konusu olduğu zaman aşırı titizdirler. Tam anlamıyla hastalık hastasıdırlar. Güçlü bir bünyeleri yoktur. Ancak beslenme düzenlerine, sağlık kurallarına ve temizliklerine gösterdikleri özen sayesinde sağlıklarını korumayı başarırlar. Sinir sistemleri hassastır ve psikomatik hastalıklar yaşayabilirler. Mide yanması, sindirim ve bağırsak sorunları, hazımsızlık, gaz sıkışması, kolit gibi rahatsızlıklarla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Obsesif kompülsif sorunlara, sinirsel kökenli yaralara, çıban ve tırnak iltihaplanması gibi sağlık sorunlarına yatkınlıkları vardır. Ülsere ve mide rahatsızlıklarına yakalanabilirler. Evhamlı kişilikleri yüzünden sıklıkla hasta olduklarını düşünürler. Tedavi sürecine ve verilen ilaçlara itinayla uyarlar. Karşıt burçları Balık’tan aldıkları zıt etki ile ayak ve topuk bölgesi çok hassas olabilir. Hastalıklar ve tedavi konusunda edindikleri bilgi sayesinde diğerlerine rehberlik edebilirler ve öğüt verebilirler.

7- 6. EVDE TERAZİ : Canları kıymetli olan Teraziler hasta oldukları zaman sevilmek ve ilgi görmek ister. Eğer istedikleri ilgiyi göremezlerse zor ve huysuz bir hastaya dönüşürler. Diğer yandan soğuk algınlığına, gribe ve bulaşıcı hastalıklara karşı vücut dirençleri zayıftır. Sırtın alt kısmı, bel bölgesi ve böbrekleri çok hassastır. Bu yerleşime sahip olanların şişmanlamamak için yaptığı sık ve ağır rejimler sağlıklarını olumsuz bir şekilde etkiler.

Eğer ağır bir yük taşırlarsa bel bölgesinde ağrı ve hassasiyet hissedebilirler. Bel fıtığından ve siyatikten muzdarip olabilirler. Kemiklerinde, sinir uçlarında ve adalelerde ağrı yaşanabilir. Karşıt burçları Koç’tan aldıkları zıt etki ile gözlerinde ve baş bölgesinde rahatsızlıklar görülebilir.

8- 6. EVDE AKREP : Akreplerin son derece güçlü bir bünyeleri vardır. Hastalıktan kurtulmak için ne gerekiyorlarsa yaparlar. Hasta oldukları zaman irade gücüyle hastalığın üstesinden gelmeye çalışırlar. Bundan dolayı da çabuk iyileşirler. Bu yerleşime sahip olanların genital bölgeleri ve üreme organları hassastır. Kadınlarda yumurtalıklarla ve rahimle ilgili sorunlar görülürken erkeklerde prostat gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir.

Basur, kalın bağırsak ile ilgili sorunlar, fıtık, cinsel salgı bezleriyle ilgili rahatsızlıklar görülebilir. Kasık ağrıları çekebilirler. İdrar yolları ve mesaneden kaynaklanan problemlerle uğraşmak zorunda kalabilirler. Karşıt burçları Boğa’dan aldıkları zıt etki ile boğaz, boyun, kulakları, ses telleri ve tad, koku alma organları hassastır. Hırslı bir yapıya sahip olduklarından dolayı ise sinirleri harap olabilir. Bu yüzden asabi ve sinirli bir şekilde davranabilirler.

9- 6. EVDE YAY : Yayların güçlü bir bünyeye sahip olduğu söylenemez. Ancak iyimser doğaları hastalıkları atlatmalarında onlara yardımcı olur. Her zaman kullanabilecekleri enerjileri vardır. Hastayken bile enerjilerini yitirmezler ve hareketlidirler. Bacakların üst kısmında ve karaciğerlerde hassasiyet görülür. Kansızlıkla, alerjilerle, kemik erimesiyle ve diş eti rahatsızlıklarıyla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Uyluk bölgesinde ve kalçalarında aşırı kilo problemleri görülebilir. Kuyruk sokumu ve romatizma ağrılarından muzdarip olabilirler. Gut ve siyatik gibi hastalıklara da yakalanabilirler. Karşıt burçları İkizler’den aldıkları zıt etki ile omuzlar, kollar, akciğer ve bronşlar hassastır. Sinir sistemlerinin zayıf olma ihtimali de vardır.

10- 6. EVDE OĞLAK : Acıya son derece dayanıklı olan Oğlaklar hastalandıklarında ilk iş olarak ilaca sarılmazlar. Ama gerektiğinde de tedaviye harfiyen uyarlar ve bu konuda disiplini elden bırakmazlar. Ayrıca hastalıktan şikayet edip diğer insanları rahatsız etmezler. Bu insanların dişleri, iskelet sistemi, derileri ve kemikleri hassastır. Eklem ve diz kapağı rahatsızlıkları ve romatizma ağrılarıyla uğraşmak zorunda kalabilirler.

Sakin bir yapıya sahip oldukları için sinir sistemleri sağlamdır. Ancak aşırı derecede sabırlı olmaları mide rahatsızlıkları yaşamalarına neden olur. Egzama, sivilce, çıban ve deri hastalıklarına sahip olabilirler. Karşıt burçları Yengeç’ten aldıkları zıt etki ile sindirim sistemleri, mideleri ve göğüs bölgeleri hassas olabilir.

11- 6. EVDE KOVA : Bu yerleşime sahip olanların kan dolaşımları, adeleleri ve dolaşım sistemleri hassastır. Adele ağrıları olabilir, bilekleri burkulabilir ya da bilek, topuk, baldır ile ilgili olan rahatsızlıklardan şikayetçi olabilirler. Varis, yüksek ateş ve zehirlenme ile uğraşmak zorunda kalabilirler. Karşıt burçları Aslan’dan aldıkları zıt etki ile kalp ve sırt bölgeleri hassas olabilir.

Bu insanlar kendilerine iyi bakarlar ve sağlıklı beslenmeye önem verirler. Ancak amaçlarına ulaşamadıklarında veya ideallerini gerçekleştiremediklerinde sağlıkları bozulabilir. Yine de olaya akılcı bir şekilde yaklaşarak bunun üstesinden gelmeyi de başarırlar ve sağlıklarına tekrar kavuşurlar.

12- 6. EVDE BALIK : Balıklar hasta oldukları zaman evhamlı ve kuruntucu olurlar. En olmayacak şeyden bir anlam çıkararak kendilerini boş yere mutsuz ederler. Psikomatik hastalıklara yatkınlıkları olan Balıkların sinir sistemleri ve ayakları çok hassastır. Sulu şeyler yüzünden zehirlenme olasılıkları vardır. Özellikle üzgün ve çaresiz hissettikleri zaman alkolü ve bağımlılık yapan maddeleri kullanabilirler. Ayak ve taban deformasyonu, nasır, tırnak iltihabı gibi rahatsızlıklara yakalanabilirler.

Ayrıca lenf sistemleri ve mikrobik hastalıklara karşı dirençleri zayıftır. Soğuk algınlığına ve gribe kolayca yakalanabilirler. Çok yemek yedikleri için şişmanlamaya meyillidirler. Balıkların vücutları su tutmaya yatkındır. Karşıt burçları Başak’tan aldıkları zıt etki ile bağırsaklarında ve sindirim sistemlerinde hassasiyet görülür.

GEZEGENLER 6. EVDE

1- 6. EVDEKİ GÜNEŞ : Bu yerleşim kişinin enerjisinin düşmesine neden olur. Kişi yüksek ateşli hastalıklar geçirebilir. Ayrıca kalp rahatsızlıkları, kalp çarpıntısı, göz problemleri, apandisit ve kramplar görülebilir.

2- 6. EVDEKİ AY : Bu yerleşime sahip olanlar karaciğer ve idrar yolu rahatsızlıklarına, genital bölge sorunlarına, romatizmaya, tümörlere yatkındırlar. Adet düzeni, akıntılar, su toplanması, felç, balgam, apse, öksürükler ve bağırsak iltihabı Ay’ın bu evdeki yerleşimi ile bağlantılıdır. Ayrıca kişiler bağırsak iltihabı sorunu da yaşayabilirler. Kişilerin ruhsal sorunlara ve deliliğe yatkınlığı da olabilir.

3- 6. EVDEKİ MERKÜR : Kekemelik ve dilsizlik gibi konuşma engelleri, sinirsel ve zihinsel problemler, beyinle ilgili rahatsızlıklar Merkür’ün bu evdeki yerleşimi ile bağlantılıdır. Bu yerleşime sahip olan kişiler kuru öksürüğe, astıma, bronşite, tüberküloza yakalanabilir. Bitkisel hayata girebilirler. Ya da duyular ve algı ile ilgili rahatsızlıklar yaşayabilirler.

4- 6. EVDEKİ VENÜS : Boğazla ilgili rahatsızlıklar, idrar sorunları, zührevi hastalıklar, penisteki acı verici ereksiyon ve bel soğukluğu Venüs’ün bu konumu ile bağlantılıdır. Ayrıca bu yerleşime sahip olan kişiler rahim problemleriyle, kasık fıtığıyla, deri dökülmesiyle, sindirim ve böbrek sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalabilirler. Şeker hastalığı, kemik iliği, çiçek hastalığı ve sırt bölgesi de Venüs ile ilgilidir.

5- 6. EVDEKİ MARS : Migren, yüz bölgesindeki yaralar, kas dokuları, bulaşıcı ve ateşli hastalıklar, kan çıbanı ve akciğerlerde kanama ve iltihaplanma Mars’ın bu evdeki yerleşimiyle bağlantılıdır. Bu yerleşime sahip olanların safra kesesiyle ilgili problemleri olabilir. Her türlü kazaya da yatkınlıkları vardır. Bununla birlikte tifo, kan damarları ve toplar damarlar da Mars ile ilgilidir.

6- 6. EVDEKİ JÜPİTER : Kilo ile ilgili sorunlar, kanın kirlenmesiyle oluşan hastalıklar, vücut yağları, diyabet, uyluk ve bademcik iltihabı Jüpiter’in bu evdeki yerleşimiyle bağlantılıdır. Ayrıca uyluk, tümör, kulak kepçesi ve damarlar da Jüpiter ile ilgilidir.

7- 6. EVDEKİ SATÜRN : Kemik ve diz rahatsızlıkları, saç ve tırnak problemleri, romatizma, kabızlık ve dişler Satürn’ün bu evdeki konumu ile ilgilidir. Ayrıca verem, kemik iliği, cüzzam, bronşit, astım, felç, üst mide, kaburga ve dalak da Satürn ile bağlantılıdır.

8- 6. EVDEKİ URANÜS : Bu evde Uranüs’ü olanlar ritim bozukluğu ve sinirsel gerilim yaşamaya yatkındır. Kişiler yıldırım düşmesinden ve elektrik çarpmasından zarar görebilir. Ayrıca delilik de Uranüs gezegeni ile bağlantılıdır.

9- 6. EVDEKİ NEPTÜN : Bağımlılık yapıcı maddelerden, alkolden ve sigaradan kaynaklanan rahatsızlıklar, gıda ve gaz zehirlenmeleri, boğulma ve aşırı derecede uyuma Neptün ile bağlantılıdır. Kişi bu yerleşimle depresyona da girebilir. Ya da kişinin hastalığı yanlış teşhis edilebilir.

10- 6. EVDEKİ PLÜTON : Bu yerleşime sahip olanlar kan hastalığı, deride renk bozukluğu ve kan çekilmesi gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirler. Sağlık sorunları yüzünden ve ameliyatlar aracılığı ile kişi büyük değişimler yaşar. Beslenme tarzını yenileyebilir ve sağlıklı bir yaşam için alışkanlıklarını dönüştürebilir.

11- 6. EVDEKİ ŞİRON : Bu yerleşime sahip olan kişilerin bedenlerindeki bir uzuv eksik olabilir. Kişiler hastalığın tedavisinde sorunlarla karşılaşabilecekleri gibi şifası bulunamayan bir hastalığa da yakalanabilirler. Kişilerin yaşadıkları sağlık problemleri yüzünden ruhsal bir yaraları olabilir.